Potvrzení o příjmu bývá jedním ze základních požadavků při podávání žádosti o kreditní karty. Není tomu tak ale vždy a v některých situacích lze získat kreditní kartu i zcela bez příjmu, což však může být dvousečné.

Pro stálé klienty

Kreditní karty bez příjmu jsou mnohdy nabízeny bankami těm klientům, kteří mají vysoký obrat, nebo zůstatek na běžném účtu. Jde tedy o jakousi odměnu, nebo způsob, jak si klienta ještě více naklonit a zaháčkovat. Pro klienta samotného to je pak zajímavý způsob, jak platit za zboží a služby a ještě přitom čerpat různé výhody, které jsou s kreditní kartou běžně spojeny. Banka jednoduše v takovém případě nevyžaduje potvrzení o příjmu, protože klienta dobře zná a o jeho příjmech a výdajích ví víc než dost.

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!

Opravdu bez příjmů?

Existují ale i společnosti, které nabídnou kreditní kartu bez potvrzení o příjmu i zcela novým klientům. Mnohdy se v takových případech pouze ověřuje registr dlužníků. Tento způsob volí i některé banky, které v kreditních kartách vidí i způsob výdělku (nabízí je i klientům, kteří se chystají je používat jako nevýhodný úvěr, ne pouze jako výhodný platební nástroj). Nebankovní společnosti pak kreditní karty mnohdy nabízejí zcela bezohledně, tudíž i klientům zcela bez příjmu, kteří později mívají problémy se splacením.

Pozor na úskalí kreditních karet bez příjmů od nebankovních společností

Pokud žádáte o kreditní kartu a opravdu žádné příjmy nemáte, pak jde většinou o kreditky od nebankovních společností. Ty pak nemusejí nabízet tak kvalitní služby, jako banky, ať už jde o bonusy za provedené platby, nebo slevy u mnoha obchodníků, nebo dokonce neposkytují ani dlouhé bezúročné období. Co hůře, mnohdy na vyčerpané prostředky uvalují i velmi vysoký úrok, což si lidé bez příjmů mnohdy neuvědomí a přecení své síly – kreditní karty se vyplatí jen tehdy, když vše splatíte v bezúročném období.