Máte zápis v registru dlužníků, ale přesto chcete kreditní kartu? To může být problém, ale některé společnosti nabízejí i kreditní kartu bez registru. Jaká úskalí to přináší, a proč není registr dlužníků dobrý pro posuzování schopnosti lidí splácet své závazky?

Registr dlužníků překáží

Zásadním problémem registru dlužníků je jeho nedokonalost. Prostě nefunguje, jak má. Dostat se do něj je příliš snadné a vymazání trvá příliš dlouho. Kvůli chybce tak člověk může být roky trestán nedostupností úvěrových produktů. A to je škoda, protože se tak i sami poskytovatelé připravují o některé bonitní klienty.

Pozor, kreditní karta není dobrý úvěr

Kreditní karta bez registru je někdy nabízena i bankami – musíte být ale zpravidla kvalitní a dlouhodobý klient, o kterém banka ví vše, včetně pravidelných plateb, výše zůstatků i platu. I v takovém případě ale nedoporučujeme kreditní kartu využívat jako úvěr. Je sice špatné, že jde o jediný úvěrový produkt, na který v danou chvíli dosáhnete, ale opravdu se vyplatí kreditní kartu využívat pouze jako platební nástroj s uhrazením všech závazků v bezúročném období. Pokud tak neučiníte, budete platit vysoké úroky, které jsou mnohem nevýhodnější, než u klasických bankovních půjček, nebo kontokorentů.

Proč chtít kreditní kartu bez registru?

Tuto situaci už jsme nakousli – kreditní kartu bez registru chtějte pouze v tom případě, že ji chcete využívat jako platební nástroj. S tím souvisí celá řada výhod, zejména odměny za placení kartou a slevy u obchodníků, se kterými má poskytovatel sjednánu spolupráci – zpravidla jde přitom o několik desítek populárních obchodů a služeb. Pokud dokážete všechny vyčerpané peníze splatit v bezúročném období, určité se vám kreditní karta vyplatí, protože s ní lze ušetřit stovky i tisíce korun měsíčně.

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!