Proč je kreditní karta tak populární? Ačkoliv je odpověď mnoha lidí stále stejná, a to že jde o peníze, které máte navíc a kdykoliv k dispozici, pravda je jinde. Kreditní karta je opravdu mizerný úvěr a její výhodnost leží někde jinde. Jaké odměny kreditní karta má pro své uživatele?

4 výhody naráz

U kvalitních kreditních karet odměnami nešetří. Jsou v zásadě čtyři, ale pro jejich získání je třeba kartu aktivně používat a to co nejvíce. Pojďme se podívat, jaké vám může dát kreditní karta odměny.

Slevy u obchodníků

Společnosti, které karty nabízejí, se snaží klienty nalákat na co nejdelší a nejkvalitnější seznam obchodníků, u kterých se právě s jejich kartou dají získat slevy. Ty jsou zpravidla ve výši 2-20 %, ale záleží vždy na konkrétním bonusovém programu. V případě, že si kreditní kartu pečlivě vybíráte, se podívejte i na seznam těchto obchodníků. Pokud mezi nimi najdete i obchody a služby, které často využíváte, může jít už samo o sobě o dobrý důvod, proč si kreditní kartu pořídit. Kvůli mnohým slevám se někdy i vyplatí trochu své nákupní návyky přizpůsobit.

Peníze zpátky

Druhá nejčastější odměna kreditních karet spočívá ve vracení určité části ze zaplacených částek zpět na kreditní účet. Zpravidla jde o 1 %, ale například kreditní karta Cetelem nabízí až 1,5 %, avšak s omezením na vrácených 150 Kč měsíčně.

Bezúročné období

Zásadní odměnou za správné používání kreditní karty je bezúročné období. To může činit až 2 měsíce, podle poskytovatele. V praxi to vypadá tak, že zaplatíte v jednom měsíci třeba zboží a služby za 20 000 Kč a v dalším měsíci můžete těchto 20 000 Kč (a díky odměně 1 % ještě o 200 Kč méně) zaplatit třeba až do 25. dne bez jakýchkoliv úroků. Utratíte 20 000 z peněz banky a za více než měsíc vrátíte jen 19 800 Kč, to je pravá síla kreditní karty.

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!

Vaše peníze vydělávají

Tato výhoda úzce souvisí s bezúročným obdobím, protože po dobu, kdy se vám za provedené platby neúčtují úroky, můžete nechávat své peníze vydělávat na některém ze spořicích účtů. Při obratu na kreditce v řádech desítek tisíc korun může jít o zajímavou sumu získanou na úrocích.