Vybrat nejvýhodnější kreditní kartu není vůbec jednoduchá záležitost. Naopak, je to záležitost zhola nemožná. Ačkoliv nemůžeme určit konkrétního vítěze, napovíme vám, jak najít kartu, která bude nejlepší a nejvýhodnější právě pro vás.

Jak pro koho

Více než karta je důležitý její uživatel. Podle jeho návyků totiž buď kreditní karta vydělává (spoří), nebo naopak stojí zbytečné peníze navíc. Ke každé kreditce přistupujte jako k potenciálnímu riziku, ale o tom se dočtete v posledním odstavci tohoto článku o kreditních kartách jako úvěru.

Důležitou roli hrají vaše nákupní návyky. Je jasné, že jste-li častým klientem konkrétního obchodu, který patří mezi partnery konkrétní kreditní karty, ušetří vám taková karta spoustu peněz na slevách a podobně.

Vybírejte si

Svou kreditní kartu si dobře vybírejte. Zamyslete se nad tím, jak používáte svou debetní kartu a spočítejte si, kolik byste s konkrétními bonusovými programy mohli ušetřit měsíčně peněz. Nezapomeňte však započítat i případné poplatky za vedení karty a peníze, které vám banka za používání karty vrací (zpravidla 1 % z plateb).

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!

Využijete všechny výhody?

Pro to, aby kreditní karta byla opravdu výhodná, ji musíte používat. Jedině tak získáte víc peněz, než vás měsíčně stojí na poplatcích. K tomu je zpravidla potřeba utratit alespoň 5 000 Kč a využívat slev u jednotlivých obchodníků. Pokud si nejste jistí, jestli vám kreditní karta peníze ušetří, vyzkoušejte si ji – díky jednoduchému zrušení vám nic nehrozí, ovládnete-li se a nenakoupíte-li víc, než dokážete splatit v bezúročném období.

Kreditní karty jako úvěr

Opět, jako už v mnoha článcích, zdůrazňujeme, že kreditní karta je špatný úvěr. Přesto doporučujeme zkontrolovat úroky, které vám budou počítány, když nesplatíte vše v bezúročném období, nebo když vyberete peníze z bankomatu.