Dnes už je platba kartou přes internet brána jako standard. Doby obav o zneužití sice zcela nepominuly, ale případy jsou spíše vzácné a lze se proti nim čím dál snáze chránit. S jakými všemi kartami se dá na internetu platit a vyplatí se to?

Platba kreditní kartou přes internet

Začneme trochu netradičně kartami kreditními. Ty totiž neslouží pouze k placení za zboží v obchodech, nebo výběrům z bankomatu. Z kreditního účtu lze také posílat běžné platby a s kartou lze samozřejmě platit i přes internet. V tomto ohledu funguje jako kterákoliv jiná embosovaná platební kartaCVC kódem.

Při platbě jednoduše zadáte všechny potřebné údaje a peníze budou převedeny. Co se týče bezúročného období, platby kartou na internetu jsou nejčastěji brány jako běžný nákup zboží, tudíž o něj nepřijdete.

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!

Platba debetní kartou přes internet

Zde není moc co říkat, proto se zaměříme na bezpečnost platby takovou kartou. Případnému zloději stačí znát 3 čísla – karty, splatnost a CVC, což jsou všechno údaje na kartě poměrně jasně viditelné. Pro absolutní bezpečí proto doporučujeme v internetovém bankovnictví nastavit limit pro platby na internetu na 0 Kč a pro každou platbu si ho zvýšit na potřebnou sumu.

Speciální virtuální karta

Tyto virtuální karty byly nejpohodlnějším řešením v době, kdy změny limitů nebyly běžně řešeny přes internetové bankovnictví. Virtuální karta vlastně fyzicky neexistuje, jde jen o skupinu čísel, které jsou pro platby na internetu vyžadovány, takže ji také není možné tak snadno odcizit.

Další platební metody přes internet (PayPal,…)

Přes platební kartu jsou také řešeny různé elektronické peněženky. Dnes se do módy dostávají služby jako PayPal, ve kterých je zajištěno, že se údaje o vaší kartě nedostanou až k obchodníkům, což by ale měla zvládat i moderní platební brána 3D-Secure.