Platební karty a pojištění, to je velmi často skloňované spojení, které má svůj smysl. Zneužitelnost malých plastových kartiček je poměrně snadná a v praxi běžně dochází ke krádežím a „vyluxování účtu“. Pojďme se teď podívat, jaké druhy pojištění platební karty nabízejí.

Cestovní pojištění

Začneme netradičně, cestovním pojištěním. To je nabízeno ke kartám debetním i kreditním, přičemž bývá velmi levné a mnohdy se vztahuje i na celou rodinu majitele karty. Jenže zároveň jde mnohdy o ochranu nedostatečnou. Poctivé cestovní pojištění zpravidla chrání lépe a dovoluje sjednávat různá připojištění, přičemž pojištění platební karty je zpravidla neměnné a s velmi nízkými limity pojistného plnění. Jedete na nákupy za hranice? Bez obav toto pojištění využijte, ale na cestu na letní dovolenou ho rozhodně nedoporučujeme.

Pojištění proti zneužití platební karty

Mnohem důležitější je pojištění proti zneužití platební karty. To bývá užitečné těm klientům, kteří kartu ztratí, nebo je jim odcizena. Pojištění pokrývá poplatky i případné zneužití karty, ale zpravidla se na něj vztahuje spoluúčast. O poznání efektivnějších ochranou před zneužitím karty je opatrnost. Nakládejte s platební kartou jako s penězi, ne-li opatrněji.

Pojištění u kreditních karet

Ještě výraznější výhody má pojištění u karet kreditních. Představa, že vám někdo zruinuje kreditní kartu a vy to budete muset platit, jistě není moc lákavá. Proto si na kreditní kartu dávejte velký pozor, nebo si ji pojistěte adekvátním způsobem. Její zneužití by vás mohlo stát hodně peněz. A pakliže máte podezření na zneužití, ať už proběhnuté nebo hrozící, kartu nechte okamžitě zablokovat. Sice tím možná přijdete o pár stovek korun za blokaci, ale to není nic proti tomu, o kolik přijdete, jestli se vaše karta dostala do rukou zlodějů.

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!