Pro srovnání kreditních karet je možné použít tolik kritérií, že to ani hezké není. Přesto se nevyplácí srovnání podcenit a nevěnovat se mu. Vyberte si nejlepší kreditní kartu pro vaše potřeby a tu si pořiďte – nemá smysl se trápit s kartou, která vám prostě nevyhovuje. Na co si musíte dávat při výběru a srovnání pozor?

Podle čeho srovnávat

Parametry karet jsou i dnes velmi rozdílné! Pamatujte na to.

1)     Bezúročné období

Věc zásadního významu. Jak dlouhé je bezúročné období? Odečtěte od onoho čísla 30 a zjistíte, do kolikátého dne následujícího měsíce po čerpání prostředků musíte peníze splatit, abyste nezaplatili ani korunu navíc.  Porovnejte si to s datem vaší výplaty – stihnete vše poplatit včas?

2)     Úroky

Pro každou kreditku jsou stanoveny úroky. Pozor, rozdílné jsou uváděny pro platby u obchodníků a například výběry z bankomatů. Přesto nejsou úroky tím hlavním, podle čeho byste se měli řídit – kreditní karta totiž není kvalitní úvěrový produkt, proto ji tak nepoužívejte.

3)     Benefity

Zásadní otázka se týká spíše benefitů – co vám karta dává navíc? Ano, bezúročné období je fajn, ale to je pouhé odložení plateb. Pravé výhody skýtají až bonusové programy, kde u vybraných obchodníků lze čerpat slevy ve výši až několika desítek procent. Proto je dobré se podívat na seznamy partnerů konkrétních kreditních karet. Rádi chodíte do kina a ve vašem městě je pouze jedno multikino? Pak se mrkněte, jestli právě na něj nabízí kreditka slevu. Podobné je to se zájezdy, restauracemi…při zvolení vhodné karty můžete ušetřit stovky i tisíce korun měsíčně, podle své spotřeby.

Chcete se dozvědět, které kreditky jsou aktuálně nejvýhodnější? Srovnejte si kreditní karty ZDE!

Ujasněte si preference

preferencemi to je u kreditní karty poměrně snadné – je totiž určena jenom jednomu druhu klientů. Tedy těm, kteří chtějí mít výhody, nikoliv další půjčku. Srovnání kreditních karet tedy miřte tímto směrem. Pokud ale preferujete nadstandardní služby před nízkým poplatkem za vedení, budou pro vás určeny karty jaké má například ČS. Naopak, Citi například nabízí i kartu bez jakéhokoliv měsíčního poplatku. Možností je nespočet, vybírejte proto opatrně.