Ačkoliv byste se toho mohli bát, není výpověď kreditní karty nijak složitá. Naopak, stačí ji zpravidla poslat emailem a zrušení je u slušných společností, jako je Cetelem, nebo banky, velmi rychlé a bezproblémové.

Jak vypovědět kreditní kartu

Kreditní kartu lze vypovědět písemnou (i podepsanou naskenovanou) žádostí. Samozřejmě, že veškeré závazky z minulosti se nevypaří, takže případný dluh na kartě je třeba zaplatit. Se samotným zrušením však problém nebývá.

Často se také stává, že lidé chtějí karty zrušit, aniž by je měli aktivované. Zpravidla jde o situace, kdy byla karta vydána jako doplněk k jiné službě, ale klienti dané společnosti o to ani nestojí. Pokud takto přijde karta poštou, tak se za ni až do aktivace neplatí žádné poplatky a vlastně ani moc nepřekáží. Jenže to je omyli taková karta se započítává při vaší další žádosti o úvěr. Stává se, že právě tyto neaktivované kreditní karty zastrčené někde v šuplíku, nebo vyhozené v koši jsou důvodem pro neposkytnutí úvěru, třeba rovnou toho hypotečního. Proto se vyplatí rozhodně provést výpověď kreditní karty, kterou nevyužíváte a ani využívat nehodláte.

Proč kreditku vypovědět?

Z dalších důvod, proč výpověď kreditní karty provést, je dobré zmínit také špatné zkušenosti. Pokud jste si kreditní kartu brali s dobrým předsevzetím, že ji využijete jako platební se všemi jejími výhodami a že splatíte vždy vše v bezúročném období, ale opakovaně toto svoje předsevzetí porušujete, měli byste se tohoto lákadla raději zbavit. Ulevíte tak své peněžence, která  nebude muset platit úroky, které jsou při překročení bezúročného období velmi vysoké.

Když kreditní karta přestane sloužit, ale stane se přítěží, byla by hloupost si jejím prostřednictvím ruinovat rodinné finance. V takovém případě není nic snadnějšího, než výpověď kreditní karty provést:

  • Zašlete poštou, nebo mailem na adresu poskytovatele úvěru žádost o zrušení karty
  • Uveďte všechny důležité informace včetně čísla karty
  • Žádost podepište
  • Uhraďte všechny případné dluhy na kartě
  • Zrušení je zpravidla takřka okamžité